Ренійський заклад загальної середньої освіти № 1 Ренійської міської ради

Besucherzahler

Управління

Основні принципи управління

Стратегічна цілеспрямованість - основний вектор управління навчальним закладом, суть якого полягає у:
 визначенні перспектив;
 визначенні довгострокових цілей;
 знаходження шляхів та організація колективу щодо їхнього досягнення;
 визначенні стратегії менеджменту.
Основним завданням управління є забезпечення розвитку закладу, який досягається через інноваційні процеси та якісні зміни:
 технологія планування;
 технологія моделювання;
 технологія проектування;
 технологія прогнозування;
 технологія моніторингового дослідження.
 Основні принципи управління:
 принцип демократизації;
принцип поєднання колегіальності з персональною відповідальністю, через:
 педагогічну раду - постійно діючий дорадчий колегіальний орган;
 органи громадського самоврядування (конференція, рада закладу);
 принцип науковості через використання досягнень науки, ППД;
 принцип перевірки фактичного виконання прийнятих рішень;
 принцип оперативності, конкретності, діловитості;
 принцип цілеспрямованості;
 принцип ініціативи і активності;
 принцип оптимізації;
 принцип комплексності.

Особливості управлінської діяльності

Функціонування та розвиток загальноосвітньої школи залежить від сукупності зовнішніх факторів прямого й опосередкованого впливу на школу. Передусім — це особливості соціально-економічного, політичного і культурного розвитку країни, зосереджені в системі освіти матеріально-фінансові, кадрові ресурси, культурний простір, в якому формуються особистість, тенденції розвитку освіти, рівень розвитку наук, що працюють на школу, система державного управління освітою, нормативно-правова база, що забезпечує функціонування школи. Вся ця сукупність постійно змінюваних зовнішніх умов під дією об'єктивно-суб'єктивних факторів трансформується.
Кожен стан розвитку суспільства зумовлює відповідні йому особливості управління внутрішньошкільним життям. На сучасному етапі до таких особливостей належать:
 Зміна підходів при оцінюванні діяльності школи.
 Демократизація управління.
 Зміна кадрової ситуації в школі.
 Варіативність управління.
 Зміна методів управління.
 Зміна методологічних засад управління.
Головним у змісті управлінської діяльності стає вироблення цілісної системи діяльності школи, яка б відповідала вимогам часу і створювала передумови для цілеспрямованого розвитку учнів.

Методи управління

 Сукупність методів управління складають:
 вербальні методи;
 дослідницькі методи;
 ілюстративно-показникові методи;
 техніко-технологічні методи.
Раціональне поєднання модернізованих і класичних функцій, форм і методів управлінської діяльності керівника школи в сучасних умовах є запорукою ефективного формування творчого колективу вчителів та учнів, демократизації та гуманізації навчально-виховного процесу, відкритості школи як динамічно соціальної системи.
Відкрита школа є соціально-педагогічною системою, здатною до генерування та впровадження педагогічних інновацій, адекватного сприйняття соціально-педагогічних змін у суспільстві, встановлення різнобічних зв'язків з громадськістю та учасниками навчально-виховного процесу.

19 трав. 2021
Супергерої FAST
Інсульт є однією з головних причин того, що діти втрачають своїх бабусь і дідусів. Своєчасна та якісна медична допомога збільшує шанси продовжувати жити насиченим і активним життям. Чим більше людей знають про перші симптоми інсульту — тим більше шансів бути здоровими у нас всіх. Тому учні початкових класів цього року пройшли навчання за програмою "Супергерої FAST" і впевнено зможуть розпізнати ознаки інсульту та викликати допомогу за всіма правилами.

26 квіт. 2020
Вітаємо!!!
Наша школа стала призером Всеукраїнського заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» у номінації «Жанрове фото» і отримала дипломом ІІІ ступеня! Вітаємо!

15 квіт. 2020
Конкурс ужитково-прикладного мистецтва
З 15 квітня 2020 року стартував конкурс ужитково-прикладного мистецтва для учнів 5-9 класів